Mental trening


Mental trening – po co to komu?

Na temat wpływu nastawienia na zdrowie przeprowadzono naprawdę multum badan, które wykazały, ze ludzie pozytywnie nastawieni do życia żyją dłużej i dłużej cieszą się lepszym zdrowiem. Mało tego szybciej, łatwiej i częściej radzą sobie nawet z najcięższymi chorobami jak np. nowotwory. Co więc zrobić aby mieć pozytywne nastawienie?

Jest moda i trend na to by być fit, by trenować, ćwiczyć, zapisujemy się do trenerów personalnych i słuchamy ich zaleceń (czasem mniej, czasem bardziej), a dlaczego nie trenujemy tego co ponad tym, co steruje naszym organizmem? Czy chcemy aby to ciało przejęło nad nami kontrolę? Dlaczego więc zamiast wzmacniać tylko ciało, nie uprawiamy mentalnego fitnessu, który wzmocni naszą świadomość i który jest tak samo niezbędny do utrzymania zdrowia.

Dlaczego mental trening jest taki ważny

Przeczytaj wpis na naszym blogu

Jak często siebie oszukujesz?

Sprawdź w kolejnym wpisie na blogu

Świadomość pozytywna

W mental treningu nie chodzi o znajdowanie wszystkich swoich błędów i kajanie czy biczowanie się. Absolutnie nie, wręcz przeciwnie. Główny nacisk położony jest na wyszukiwanie silnych stron i predyspozycji i na nich opieranie swoich celów, planów czy działań. Chodzi jednak także o to by mieć świadomość tego, że jesteśmy tylko ludźmi, którzy także popełniają błędy, a przyznanie się do nich, uświadomienie ich sobie daje olbrzymią wolność i zwiększa świadomość samego siebie. Oszukiwanie siebie i niedostrzeganie ich wiąże się bowiem z nieustannym zniewoleniem, spętaniem w łańcuchy poprzez mechanizmy psychologiczne.

W mental treningu chodzi o rozwijanie świadomości. Natomiast świadomość błędu jest ważna po to by móc wytworzyć świadomość silnych stron. Gdy bowiem otworzymy się na swoją omylność, gdy zrozumiemy, że istnieje inny punkt widzenia, zobaczymy więcej możliwości, nasza perspektywa się poszerzy i co chyba jeszcze ważniejsze będziemy mieć także dla siebie większą tolerancję. Nie będziemy się już tak przejmować swoimi omyłkami. Lubię stwierdzenie jesteśmy tylko i aż ludźmi. Tylko gdyż jesteśmy omylni, podlegamy różnym fizycznym popędom, często nie umiemy się opanować, szargają nami emocje, ale jesteśmy też aż ludźmi bowiem mamy coś wyjątkowego świadomość i możliwość zmiany!

Dlatego warto właśnie zacząć trening mentalny. Zapraszam na konsultacje indywidualne, grupowe lub online w różnych miastach w Polsce.