Program21


Program 21 – Bądź silna, czyli jak i Ty możesz wygrać z cukrem

Wiesz, że cukier jest szkodliwy? Znasz jego liczne negatywne oddziaływania na Twój organizm? Starasz się go ograniczać, ale marnie Ci to wychodzi? Każdy z nas ma podobny problem. Cukier to jedna z najsilniej uzależniających substancji. Jednak, jak każde inne uzależnienie, można je pokonać. Jak? Nasz program to doskonale skomponowana recepta na wygranie z cukrem. Bezboleśnie przeprowadzi Cię przez ten proces. Zawiera bowiem nie tylko przepisy oczyszczające i wspomagające twój organizm w wychodzeniu z uzależnienia, ale również receptury na udoskonalenie twojej urody, ćwiczenia rozciągające dla każdego oraz potężną dawkę refleksji, która rozwinie twoją samoświadomość. 

Co wnosi Program 21 dni Bądź silna do Twojego życia:

  • Uczysz się, jak kontrolować swoje emocje i swój umysł – nie poddajesz się bezwiednie negatywnym emocjom.
  • Poznajesz ludzi myślących podobnie jak Ty i masz wsparcie trenera mentalnego i psychodietetyka.
  • Wprowadzasz nowe nawyki zdrowego myślenia, przez co bardziej cieszysz się życiem.
  • Dostrzegasz, ile daje włożony wysiłek i że każdy, jeżeli będzie przestrzegał programu, może osiągnąć cel.
  • Dostajesz narzędzia wsparcia – energetyczne i zdrowe bezcukrowe batony oraz mentalne mechanizmy (wiesz, jak wpływać na swój umysł).
  • Jesteś bardziej zmotywowana i budzi się Twoja chęć do działania, gdyż widzisz, że i Ty możesz osiągnąć swój cel, bo początkowy mały sukces prowadzi do mechanizmu kuli śniegowej – rozpoczyna dalsze zmiany.
  • Twoje ciało jest nie tylko oczyszczone, ale też odżywione i zregenerowane – masz świetne, zdrowe przepisy – w ebooku na każdy dzień znajduje się menu na zdrowe śniadania, obiady i kolacje, których składniki wspomagają walkę z cukrem i niwelują ochotę na cukier.
  • Twoja skóra jest odżywiona – otrzymujesz program dla pięknego ciała – przepisy kosmetologa.
  • To tylko ogólne zmiany, ale Ty z tego programu wynosisz dla siebie jeszcze swoje indywidualne cele. Powiedz, co osiągasz?

Napisz i obserwuj, jak ten program odmieni Cię raz na zawsze!

Instrukcja obsługi programu – jak korzystać z narzędzi

Program trwa przez 21 dni – na każdy dzień w ebooku znajdziesz konkretne instrukcje działania, więc tak naprawdę kluczem jest właśnie ten ebook. Jest przewodnikiem. To taka mapa po programie. Można by go w sumie przyrównać do mapy poszukiwaczki skarbów. Bo tym właśnie się stajesz, odkrywcą największego i najcenniejszego skarbu – siebie! W nim zawarte są instrukcje na każdy kolejny dzień. Wystarczy więc, że będziesz krok po kroku czytać program na poszczególne dni. Poniżej opisałam Ci to jeszcze szczegółowiej, w punktach. Program oparty jest na mechanizmach poznawczo-behawioralnych, co oznacza, że wpływamy zarówno na swój umysł – poznawanie – odbieranie rzeczywistości, jak działania – behawioryzm.

Krok 1pobierz darmowy ebook z naszej grupy na Facebooku Program 21 bądź silna. Zacznij go czytać. Jeśli nie masz jeszcze całego pakietu, zakup go na www.miodybieszczadzkie.pl/program21 i skorzystaj z wszystkich narzędzi wspomagających. 

Krok 2 – ogólna grupa Program 21 – jeśli jeszcze w niej nie jesteś – zapisz się do niej. Dzięki tej grupie wpływasz na swoje otoczenie i ta grupa dodaje Ci siły, bo widzisz, ile jest ludzi podobnie myślących. Tu znajdziesz także wiele ciekawych informacji, podcastów z fragmentami ebooka, dodatkowych narzędzi, nie zabraknie też rozrywki w postaci konkursów z nagrodami od naszych partnerów. Tutaj też masz możliwość wymiany informacji z szerszą grupą innych uczestniczek programu. Dzięki grupie poznasz osoby, które myślą podobnie jak ty, są podobnie otwarte i bardziej świadome. Tu nawiążesz nowe znajomości z osobami, które podzielają Twoje poglądy, które chcą się rozwijać. Tu możesz też uzyskać wsparcie w trudnych chwilach, gdy czujesz się nierozumiana, wyalienowana lub gdy nie dajesz rady. Zobaczysz, że każda z nas czasem nie daje rady. Nie ważne, że upadasz, ważne by wstać, otrzepać kolana i iść dalej! 

Zapisz się do grupy!

Krok 3 – napisz do mnie e-mail – napisz mi trochę o sobie. Bardzo chętnie Cię poznam i dowiem się czegoś o Tobie, o tym co lubisz, jaka jesteś. Spróbuj pisząc, zacząć od zdania: Jestem jak (i użyć porównania do czegoś, czegokolwiek – zjawiska atmosferycznego, zwierzęcia, stanu, innej osoby). W mailu wybierz także termin, kiedy chciałabyś rozpocząć program. Lub jeśli chciałabyś czymś jeszcze się podzielić, może masz jakieś sugestie, refleksje – napisz, chętnie przeczytam.

Program możesz oczywiście zacząć bez zapisywania. Jest on tak skonstruowany, że bez problemu możesz przeprowadzić go w dowolnym momencie sama w domu. Zachęcam Cię jednak do grupowego programu, ponieważ efekty są silniejsze.

Napisz do mnie!

Krok 4start programu – gdy już wybierzesz termin i zbierze się grupa, zaczynamy program. Tworzymy na Facebook’u zamkniętą grupę prywatną, gdzie odbędzie się webinar inauguracyjny oraz raz w tygodniu będą się odbywały webinary, podczas których będziemy mogły porozmawiać nie tylko o swoich postępach, ale także trudnościach, refleksjach i o czym będziesz potrzebować ☺ 

Krok 5zakończenie programu – po 21 dniach teoretycznie kończy się program, mam jednak nadzieję, że będzie to koniec oczyszczania i początek naszej wspólnej dalszej drogi, że jeszcze nie jedno razem zrobimy. Razem będziemy się wspierać i rozwijać ☺ Moim marzeniem i planem jest, by stworzyć grupę dla świadomych kobiet, gdzie będziemy mogły dzielić się refleksjami, trudnościami i problemami. Gdzie będę mogła podrzucać Wam do czytania rozwijające teksty, o których następnie będziemy mogły rozmawiać. Gdzie będziemy mogły razem ćwiczyć jogę, praktykę uważności i prowadzić warsztaty gotowania. Gdzie razem będziemy mogły dbać o nasze ciało fizyczne, ale i rozwijać swój umysł. Gdzie motywacja i pozytywne nastawienie spotkają się ze zdrowym stylem życia. Ta grupa ma być multifunkcjonalna i holistycznie rozwijająca się, tak jak my – kobiety.

Uwaga na cukier

Cukier to legalna, a jednak najsilniej uzależniająca substancja. „Zagrożenie zdrowia wywołane nadmierną konsumpcją cukru jest tak wielkie, że usprawiedliwia to wprowadzenie regulacji podobnych do tych, na jakie zdecydowano się w przypadku alkoholu czy nikotyny” – napisał na łamach prestiżowego tygodnika naukowego „Nature”, amerykański pediatra i specjalista do walki z otyłością, profesor Robert Lustig z University of California w San Francisco. Liczne badania wskazują bowiem, że cukier działa na mózg w podobny sposób co najbardziej uzależniające substancje – kokaina czy heroina. Z tego powodu warto sobie uświadomić, że jest to niezwykle silny nałóg, z którym należy podjąć zdecydowaną i świadomą walkę. Rozpocząć terapię walki z cukrem.

Czy potrzebuję detoksu mojego ciała i umysłu? 

Przeprowadź test i sprawdź sama.

Program 21 – Bee Strong- Bądź silna wygraj z cukrem

Program 21 to coś więcej niż tylko suma jego składników. Wszystkie one działają synergicznie i jego struktura jest koncepcją długo opracowywaną. To pakiet, w którym każdy składnik ma swoją określoną funkcję i jest dołączony z konkretnego powodu. Same, poszczególne rzeczy nie zadziałają tak, jak komplet. No, może oprócz batonów, które wzmocnią i dodadzą Ci energii – tej do działania, wewnętrznej, która pozytywnie wpływa na układ nerwowy (koi i poprawia koncentrację), ale i też tej zewnętrznej – fizycznej (to wszak pokarm energetyczny dla pszczół, dodaje więc siły). Pyłek ma moc! Jednak wsparty dodatkowo odpowiednim przekonaniem i nastawieniem, potrafi naprawdę zdziałać cuda. Jest to więc synergicznie działający komplet pozytywnej i zdrowej mocy.

Co zwiera pakiet:

Ebook Detoks dla ciała i umysłu – to nasza baza wyjściowa. Jest przewodnikiem przez cały proces. Tutaj znajdziesz opracowany przez dietetyka szczegółowy plan detoksykacji organizmu, na bazie najskuteczniejszego, a co ważniejsze – popartego naukowymi dowodami postu dr E. Dąbrowskiej. Dzięki niemu w naturalny i jak najmniej wymagający bólu sposób, naturalnie i znacząco zmniejszysz ilość spożywanego cukru. Po drugie, opracowany przez dyplomowanego kosmetologa plan detoksykacji i zadbania o twoją skórę i włosy. Po trzecie, opracowany przez fizjoterapeutę i trenera personalnego plan prostych ćwiczeń, byś mogła wzmocnić i zadbać o twoje ciało. Po czwarte, opracowany przeze mnie, na podstawie wszystkich przeczytanych przeze mnie książek, odbytych kursów i szkoleń, a także lat praktyki, plan rozwoju samoświadomości. Będziemy przechodzić przez kolejne dni, jak przez etapy. Każdy z nich będzie zakończony pytaniami do refleksji, tak by wiedza ta bardziej utrwaliła się w twoim umyśle. Wszystkie obszary łączą się w nim ze sobą i wykorzystuje on szereg mechanizmów, w tym przede wszystkim torowania, czyli ukierunkowywania Twoich myśli (wszystkie mechanizmy są szczegółowo opisane w ebooku, abyś wiedziała co i dlaczego wykorzystujemy – chodzi bowiem o to, byś była świadoma tego, w jaki sposób wpływasz na swój umysł i byś następnie sama wykorzystywała te mechanizmy w codziennym życiu). Każdy z obszarów jest ważny, żadnego nie można zaniedbać, gdyż człowiek jest pewną całością i nie możemy go rozpatrywać tylko pod jednym kątem. To tak, gdybyśmy skupili się tylko na jedzeniu, ale nie nawadniali. Próbujemy zbytnio się specjalizować, zamiast podchodzić kompleksowo. Nie możemy ćwiczyć tylko jednej nogi. My często właśnie popełniamy ten błąd, rozwijamy się tylko w jednym kierunku. Dbamy albo o ciało, albo o rozwój. A człowiek to machina niezwykle powiązana ze sobą. Nasze ciało wpływa na nasz umysł, a nasz umysł wpływa na nasze ciało. Z tego powodu w naszym programie i tym ebooku, znajdziesz zalecenia, jak zadbać o ciało wielowymiarowo, a także umysł – w sposób kompleksowy.

– Podcast z relaksacją – ma być prostym nawykiem, który chciałabym, abyś na początku wprowadziła do swojego życia. Jednak to właśnie w prostocie tkwi siła. Bowiem kluczowa dla naszego funkcjonowania jest regeneracja. Sen i spokój to podstawa. Po kilku dniach bez snu człowiek umiera, a długotrwały stres, to największy zabójca. To chyba wystarczające argumenty przemawiające za tym, jak niezbędna jest właściwa regeneracja, prawda? Niestety my zazwyczaj stawiamy to na ostatnim miejscu. Koncentrujemy się na diecie, ćwiczeniach fizycznych i nie doceniamy odpowiedniej regeneracji, a tak naprawdę to klucz do zdrowia. Zacznij słuchać każdego dnia wieczorem tego podcastu, a zobaczysz, jak odmieni się Twoje życie. Będzie Ci się lepiej spało, będziesz bardziej wypoczęta, twój umysł będzie sprawniej działał i poczujesz się dużo lepiej. Potrzebujesz więcej argumentów by zacząć? Jeśli jeszcze Ci to nie wystarcza, przeczytaj rozdział o regeneracji w ebooku Detoks dla ciała i umysłu

– Płyta z muzyką relaksacyjną – ma za zadanie pomóc Ci być w spokojnym stanie umysłu przez cały dzień, włączaj ją, gdy tylko masz wolną chwilę. Rano do kawy i śniadania, w samochodzie jadąc do pracy, czy pracując. Zobaczysz jak kojąco będzie wpływać na Ciebie i Twój umysł, zobaczysz o ile łatwiej będzie Ci być spokojniejszą, bardziej skoncentrowaną, bardziej uważną, mniej nerwową i bardziej radosną. Zauważysz też, że czasami wprowadzi Cię w nastrój refleksji, idź za nim, jak Alicja za królikiem, a zobaczysz, gdzie Cię zaprowadzi. Ta płyta otworzy Cię, z każdym kolejnym jej odsłuchaniem będzie zabierać Cię dalej w najciekawszą przygodę – podróż w głąb siebie. 

Twój silniczek – dzienniczek samoobserwacji – to niezwykle ważne narzędzie. To ono przeprowadzi Cię przez zmianę. Zapisuj w nim, ile cukru zjadłaś każdego dnia i w jakich momentach. Jeżeli będziesz w stanie, to możesz dodać co na ciebie wpłynęło, możesz poobserwować emocje – ale to tylko dodatkowo. Kluczowe, abyś zapisywała po prostu to, co słodkiego zjadłaś i kiedy. Zobaczysz, jak wpłynie to na ilość spożywanego przez Ciebie cukru. Możesz także w tym dzienniczku samoobserwacji zapisywać inne obserwacje dotyczące siebie. Chyba warto byś w końcu poświęciła trochę czasu, aby się lepiej poznać, w końcu jesteś na siebie skazana do końca życia, prawda? 

40 sztuk batonów – to Twoje paliwo, Twoja dawka pozytywnej energii. Gdy będzie Ci źle – zjedz Bee stronga, będziesz mieć spadek formy czy to fizycznej, czy psychicznej – zjedz Bee stronga. Ważne jest, byś tylko zapisywała za każdym razem moment i powód, dla którego go zjadłaś. Ważne jest, byś siebie obserwowała i dzięki temu poznawała. To nic złego, że to zrobiłaś, nie obwiniaj się. Poczucie winy to destrukcyjne uczucie, którego należy się wyzbyć. W tym procesie nie koncentrujemy się na rzeczach negatywnych. Tu nie jest ważne czy upadłaś kilka razy, czy w ogóle, tu kluczowe jest byś siebie poznała, zobaczyła co wpływa na Ciebie. Zaobserwujesz dzięki temu swoje emocje, zaobserwujesz jakie czynniki wpływają na Ciebie negatywnie i zobaczysz też jak w prosty sposób możesz siebie wspomóc. To twoja naturalna i odżywcza porcja energii. Bee Strong dodaje Ci siły. To trochę jak szpinak dla Papaja, gdy potrzebuje wzmocnienia sięga po niego. Ty wzmacniasz się Bee Strongiem.

Siatka na zakupy – to twoja „przypominajka”, gdy pójdziesz na zakupy. Miej ją zawsze przy sobie. Zabieraj szczególnie na zakupy. Zobaczysz, jak będzie na Ciebie wpływać. Nie musisz nic robić, samo to, że będziesz ją miała i patrzyła na nią, będzie oddziaływać na Twój umysł i w naturalny sposób ograniczy ilość zakupionych słodkości.

– Naklejki Jestem silna nie potrzebuję cukru – to również twoje „przypominajki”, które sprawią, że w naturalny sposób będziesz sięgać po coraz mniejszą ilość słodyczy. Poobserwuj siebie i zobacz w jakich miejscach i sytuacjach najczęściej spożywasz cukier, a następnie w tych miejscach ponaklejaj naklejki. Szybko przekonasz się, jak skutecznie zadziałają. To prosty, ale niezwykle efektywny mechanizm oparty na torowaniu i tzw. efekcie Florydy, który sprawi, że ilość spożywanego cukru zmaleje, a Twoja wewnętrzna siła wzrośnie. Zaczynasz więc świadomie kontrolować swoje ciało poprzez swój umysł i swój umysł poprzez swoje ciało.