Świadomy mental trening.


świadomyNa początek: autopilot

Gdy jedziemy samochodem nie musimy znać jego budowy i dokładnego funkcjonowania, jednak musimy mieć podstawowe pojęcie o tym jak działa. Ponadto kiedy wsiadamy do niego wiemy gdzie i jak jechać. Jest więc to proces świadomy i wymagający naszej koncentracji. Co by się więc stało gdybyśmy wyłączyli świadomość i nie skoncentrowali się na drodze? A przecież na co dzień tak właśnie funkcjonujemy. Włączamy po prostu tzw. autopilota.

Zastaje nas zwykła codzienność

Wstajemy rano, pijemy kawę, jemy jakieś śniadanie, wychodzimy do pracy, wcześniej zawożąc często dzieci do szkoły, potem praca, obiad, sen. I tak mija dzień za dniem, tydzień za tygodniem, a nasze życie zmierza z każdym dniem bliżej końca. Jest to typowe dla naszego ciała, ponieważ myślenie to świadomy proces, który stanowi największy wydatek energetyczny dla naszego organizmu, więc ciało dąży do minimalizowania myślenia i popada w automatyczne schematy.

Czego, tak naprawdę chcemy?

Popadamy w schematy, działamy standardowo i nie zastanawiamy się nad tym czego tak naprawdę chcemy, potrzebujemy, czego oczekujemy od życia. A przecież to chyba najważniejsze pytanie jakie sobie powinniśmy zadać. Bądź świadomy. Bo cóż jest ważniejszego? Po cóż nam życie i zdrowie, skoro nie żyjemy i nie cieszymy się nim? To jak strój wiszący w szafie, którego w ogóle nie zakładamy. Jest zupełnie niepotrzebny.

Jak pomagam?

Z tego powodu podczas moich mentalnych treningów przede wszystkim kieruje swoich klientów do świadomości życia, świadomości siebie i swojego życia. Zadaję pytania, których sami pewnie nigdy by sobie nie zadali. Pracuję z wizualizacjami, z obrazkami i fotografiami, z metaforami. Pobudzam ich umysł i sprawiam, że uświadamiają sobie jak wiele tracili w życiu. Uczę ich dostrzegać piękno i niepowtarzalność każdej chwili, pokazuję jak można zmienić postrzeganie świata i swojego życia. Zmieniam ich poczucie wartości i dodaję im pewności siebie.

Co się może wydarzyć?

Nastawiam pozytywnie. Każdy z nas jest inny i każdy wymaga indywidualnego podejścia, na podstawie ustalania wartości w życiu i hierarchii oraz priorytetów często zmienia się ich życie o 180 stopni. Znajdują swoja drogę, nową pracę, lepsze życie. Podejmują ryzyko i przestają bać się zmian bowiem są wytrenowani wewnętrznie. Ich świadomość jest silna, tak jak silniejsze staje się ciało po treningu.

Z życia wzięte…

Najlepszym przykładem tego była dla mnie jedna z moich klientek, Asia, która trafiła do mnie ponieważ była niezadowolona ze swojej pracy, wypaliła się zawodowo. Chciała coś zmienić ale nie wiedziała co. Zrobiłyśmy jej testy osobowości i predyspozycji, silnych stron, porozmawiałyśmy o jej wartościach i odnalazła siebie. Zobaczyła, że jej dotychczasowa praca była zupełnie nie dla niej, że dobijała ją monotonia, brak możliwości realizowania swojej kreatywności. Gdy to zrozumiała stała się silniejsza, zrozumiała czego potrzebuje, czego chce. Dziś należy do grona szczęśliwych kobiet, które uśmiechają się każdego dnia i nawet łagodniej przechodzą napięcie przedmiesiączkowe, bo ma tego świadomość…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two + ten =